Havana’daysan, havayı da yağmursuz yakalamışsan atlamayacak mısın mis gibi Atlas Okyanusu’na?!

Öyleyse en kolay yöntemlerden bizi (hele de yabancıysak) Iberostar oteli karşısındaki Parque Centro’dan kalkan “Transtur” otobüsleri! Tabi yine bulursanız “taxi colectivo”lar ile de plajlara gidebilirsiniz. Ama klimalı ve son ses reggaeton müzikli otobüsler de bana baya cezbedici gelmişti. 30 dakikada bir hareket eden bu otobüslerle, 5 CUC’a seyahat edebiliyorsun.

Playa del Este, Havana’nın doğusunda yer alan sahil şeridinin adı. Burada yan yana sıralanmış oteller ve beachler göreceksin. Otobüs tek tek beachlerde durup yolcu alıp bırakıyor. Dönerken de indiğin yerde bekleyerek ring tipi bu otobüslere atlıyorsun. Dilediğin beachte inip binebiliyorsun aynı biletinle. Santa Maria ve La Terraza ise tavsiye edilenlerden. La Terraza özellikle şöförün bize söylediği ve nispeten daha az kalabalık olan bir sahili. Giriş ücreti ise tabi ki yok!

Bembeyaz kum ve masmavi deniz! Klişe ama gerçek! Su o kadar temiz ve ılıktı ki. Ve şansımıza o kadar dalgasızdı ki. Bir Egeli olarak kolay kolay deniz beğenmeyen ben, “suyu yemek istiyoruuum” diye bağırıyordum :)

Şezlong ve şemsiyem olsun dersen 2017 Haziran’ı için 2şer CUC vererek alabildik.

Fazla söze gerek yok, Havana sadece renkli bina resimleri, koşan dans eden insan resimlerinden ibaret değil! Sahilini de görmek ve o hindistan cevizi suyundan da içmek gerek!

#rotapintacuba